Bellamy B2491-40 Landscape Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Bellamy B2491-45 Shaped Mirror
Bellamy B2491-01 Drawer Nightstand
Bellamy B2491-73 Complete Cal.King Sleigh Storage Bed
Bellamy B2491-53 Complete Queen Sleigh Storage Bed
Bellamy B2491-65 Complete King Shaped Panel Bed
Bellamy B2491-10 Drawer Chest
B2491-74B undefined
Bellamy B2491-13 Door Chest
Bellamy B2491-20 Drawer Dresser
Bellamy B2491-63B Complete King Sleigh Bed w/Shaped Footboard
Bellamy B2491-55 Complete Queen Shaped Panel Bed
Bellamy B2491-54 Queen Panel Bed
Items We Think You Will Love..
Surfside Mirror
Northlake Master Mirror – NRLWT5560
Islamorada Mirror
Ralston Mirror – RANDA5550
Amish Highlands Landscape Mirror – AHINT5550
Adamstown Mirror – ADANT5550
Magnolia Manor Mirror
Glacier Point Mirror – GLPGR5550
Westlake Cb Master Mirror – WSLCB5560
Magnolia Manor Vanity Mirror
Monterey Mirror
Bellamy B2491-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 46″W x 2.75″D x 37″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 116.84cm W x 6.99cm D x 93.98cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
| Weight | 38.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 46 × 37 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Peppercorn |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellamy B2491 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Bellamy B2491-40 Landscape Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.