Lancaster B4352-40 Landscape Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Lancaster B4352-64 Complete King Panel Bed
Lancaster B4352-75 Complete Cal.King Shutter Panel Bed
Lancaster B4352-54 Complete Queen Panel Bed
Lancaster B4352-32 Gentleman’s Chest
Lancaster B4352-65 Complete King Shutter Panel Bed
Lancaster B4352-01 Drawer Nightstand
Lancaster B4352-20 Drawer Dresser
Lancaster B4352-55 Complete Queen Shutter Panel Bed
Lancaster B4352-10 Drawer Chest
Lancaster B4352-74 Complete Cal.King Panel Bed
Items We Think You Will Love..
Geo Heights Mirror – GEOBT5550
River Place Mirror
Big Valley Mirror
Gallagher Mirror – GALNH5550
Amish Highlands Landscape Mirror – AHINT5550
Magnolia Manor Mirror
Sun Valley Rt Mirror – SUVRT5550
Paradise Valley Landscape Mirror
Westlake Dm Master Mirror – WSLDM5560
Stormy Ridge Bedroom Mirror – STOBL5550
Glacier Point Gj Mirror – GLPGJ5550
Lancaster B4352-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 50″W x 3.5″D x 38.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 8.89cm D x 97.79cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
| Weight | 50.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 50 × 38.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Collection | Lancaster B4352 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Lancaster B4352-40 Landscape Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.