Paxton B4805-40 Landscape Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Paxton B4805-01 Drawer Nightstand
Paxton B4805-10 Drawer Chest
Paxton B4805-55 Complete Queen Panel Bed with Storage Rails
Paxton B4805-65 Complete King Panel Bed with Storage Rails
Paxton B4805-20 Drawer Dresser
Paxton B4805-64 Complete King Panel Bed with Regular Rails
Paxton B4805-69 Complete King Lamp Panel Bed with Regular Rails
Paxton B4805-54 Complete Queen Panel Bed with Regular Rails
Paxton B4805-79B Complete Cal.King Lamp Panel Storage Bed
Paxton B4805-74 Complete Cal.King Panel Bed with Regular Rails
Paxton B4805-79 Complete Cal.King Lamp Panel Bed with Regular Rails
Paxton B4805-59 Complete Queen Lamp Panel Bed with Regular Rails
Items We Think You Will Love..
Surfside Mirror
Big Valley Mirror
Paradise Valley Landscape Mirror
Westlake Dm Master Mirror – WSLDM5560
Westlake Cb Master Mirror – WSLCB5560
Magnolia Manor Mirror
River Place Mirror
Northlake Master Mirror – NRLWT5560
Magnolia Manor Vanity Mirror
Mission Hill Bedroom Mirror – MIHHA5550
Paxton B4805-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 42″W x 2.5″D x 40″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 106.68cm W x 6.35cm D x 101.6cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
| Weight | 33.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 42 × 40 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Paxton Place B4805 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Paxton B4805-40 Landscape Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.