Sheridan B5671-40 Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Sheridan B5671-01 Nightstand
Sheridan B5671-20 Dresser
Sheridan B5671-10 Chest
Sheridan B5671-64 King Panel Bed
Sheridan B5671-74 Cal.King Panel Bed
Sheridan B5671-54 Queen Panel Bed
Items We Think You Will Love..
Magnolia Manor Mirror
Grandpas Cabin Mirror
Horizons Lighted Mirror
Amish Highlands Landscape Mirror – AHINT5550
Geo Heights Mirror – GEOBT5550
Northlake Master Mirror – NRLWT5560
Sun Valley Mirror – SUVCL5550
Stormy Ridge Bedroom Mirror – STOBL5550
Monterey Mirror
Surfside Mirror
Sheridan B5671-40 Mirror
Product Details
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel. |
|---|
| Weight | 33.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 40 × 38 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Limestone |
| Style | Transitional |
| Collection | Sheridan B5671 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Sheridan B5671-40 Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.