Allure T1396-22 Oval End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Allure T1396-75B Wood Sofa Table Base KD
Allure T1396-75T Glass Sofa Table Top SU
Allure T1396-75 Sofa Table
Allure T1396-22B Wood Shaped End Table Base KD
Allure T1396-65 Pie Shaped Cocktail Table
Allure T1396-65T Glass Pie Shaped Cocktail Table Top SU
Allure T1396-22T Glass Shaped End Table Top SU
Allure T1396-65B Wood Pie Shaped Cocktail Table Base KD
Items We Think You Will Love..
Arrowcreek End Table
Islamorada End Table
Greystone Mill End Table
Parkland Falls Round End Table
Mesa Valley End Table
Stella Accent End Table
Sedona End Table
Elsa End Table DARK 3A packaging
Lake House Tiered Table
Lake House End Table
Lake House End Table
Canyon Accent End Table
Allure T1396-22 Oval End Table
Product Details
| Dimensions | 23″W x 23″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 58.42cm W x 58.42cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | 10mm tempered clear glass top |
| Construction & Features | stainless steel pucks |
| Construction & Features | wood legs |
| Dimensions | 23 × 23 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Hazelnut |
| Style | Modern |
| Collection | Allure T1396 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Allure T1396-22 Oval End Table from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.