Baisden T5194-35 Round Accent End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Baisden T5194-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Baisden T5194-86 Console Sofa Table
Baisden T5194-03 Rectangular End Table
Baisden T5194-57 Round Lift Top Cocktail Table w/Casters
Items We Think You Will Love..
Eldora End Table – ELDSB7010
City View Round End Table
Lake House End Table
Lake House Tiered Table
Mesa Valley End Table
Island Breeze 1-basket End Table
Lake House Tiered Table
Riko Square End Table W/Gold Metal Leg
Marcello w/ White Top – End table
Parkland Falls Round End Table
Lake House End Table
Riko End Table W/ Metal Leg
Baisden T5194-35 Round Accent End Table
Product Details
| Dimensions | 20″W x 20″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 50.8cm W x 50.8cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | wood top |
| Construction & Features | wood base |
| Construction & Features | levelers |
| Weight | 26.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 24 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Tobacco |
| Style | Transitional |
| Collection | Baisden T5194 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Baisden T5194-35 Round Accent End Table from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.