Bosley T5762-35B Wood Round Accent Table Base SU
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Bosley T5762-45T Wood Round Cocktail Table Top SU
Bosley T5762-45B Wood Round Cocktail Table Base SU
Bosley T5762-45 Round Cocktail Table
Bosley T5762-35 Round Accent Table
Bosley T5762-35T Wood Round Accent Table Top SU
Bosley T5762-05 Round End Table
Items We Think You Will Love..
Canyon Accent End Table
Lake House Square Lamp Table
Riko End Table W/ Metal Leg
Iris Snack Table (C – Table) – Pink 3A – Packaging
Lake House End Table
Stormy Ridge Occasional End Table – STOBL7010
Lake House End Table
Sutton End Table
Islamorada End Table
Parkland Falls Round End Table
Island Breeze 1-basket End Table
Beckley End Table Complete in Dark Marble Top
Bosley T5762-35B Wood Round Accent Table Base SU
Product Details
| Dimensions | 20″W x 20″D x 26″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 50.8cm W x 50.8cm D x 66.04cm H |
| Construction & Features | wood top |
| Construction & Features | wood look resin base |
| Construction & Features | levelers |
| Weight | 36.38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 23.74 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Coffee Bean |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bosley Dk. Brown T5762 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Bosley T5762-35B Wood Round Accent Table Base SU from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.