Bristow T4527-03B Wood Rectangular End Table Base KD
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Bristow T4527-03 Rectangular End Table
Bristow T4527-43B Wood Rectangular Cocktail Table Base KD
Bristow T4527-43 Rectangular Cocktail Table
Bristow T4527-03T Glass Rectangular End Table Top SU
Bristow T4527-73 Rectangular Sofa Table
Bristow T4527-73T Glass Rectangular Sofa Table Top SU
Bristow T4527-73B Wood Rectangular Sofa Table Base KD
Bristow T4527-43T Glass Rectangular Cocktail Table Top SU
Items We Think You Will Love..
Parkland Falls Rectangular End Table
Stella Accent End Table
Islamorada End Table
Eldora End Table – ELDSB7010
Elsa End Table DARK 3A packaging
Riko Square End Table W/Gold Metal Leg
Iris Snack Table (C – Table) – Pink 3A – Packaging
Island Breeze 1-basket End Table
Marcello w/ White Top – End table
Sedona End Table
Canyon Accent End Table
Riko End Table W/ Metal Leg
Bristow T4527-03B Wood Rectangular End Table Base KD
Product Details
| Dimensions | 26″W x 22″D x 25″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 66.04cm W x 55.88cm D x 63.5cm H |
| Construction & Features | 12mm tempered clear glass w/pencil edge |
| Construction & Features | wood base |
| Construction & Features | levelers |
| Weight | 15.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 18 × 25 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Acorn |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bristow T4527 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Bristow T4527-03B Wood Rectangular End Table Base KD from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.