Bronwyn T4436-35 Round Accent Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Bronwyn T4436-73 Rectangular Sofa Table
Bronwyn T4436-03 Rectangular End Table
Bronwyn T4436-43 Rectangular Cocktail Table
Items We Think You Will Love..
Arrowcreek End Table
Eldora End Table – ELDSB7010
Lake House Tiered Table
Sutton End Table
Iris Snack Table (C – Table) – Pink 3A – Packaging
City View Round End Table
Lake House Tiered Table
Canyon Accent End Table
Beckley End Table Complete in White Marble Top
Sedona End Table
Stormy Ridge Occasional End Table – STOBL7010
Greystone Mill End Table
Bronwyn T4436-35 Round Accent Table
Product Details
| Dimensions | 22″W x 22″D x 26″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 55.88cm W x 55.88cm D x 66.04cm H |
| Construction & Features | 2 fixed wood shelves |
| Construction & Features | levelers |
| Weight | 22.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 26 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Alabaster, Antique Brass w/Pewter Overlay |
| Style | Traditional |
| Collection | Bronwyn T4436 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Bronwyn T4436-35 Round Accent Table from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.