Roanoke T2615-10 Rectangular Chairside End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Roanoke T2615-03 Rectangular End Table
Roanoke T2615-50 Rectangular Lift Top Cocktail Table (w/Casters)
Roanoke T2615-73 Rectangular Sofa Table
Items We Think You Will Love..
Island Breeze 1-basket End Table
Stella Accent End Table
Lake House Square Lamp Table
Islamorada End Table
Greystone Mill End Table
Stormy Ridge Occasional End Table – STOBL7010
Riko End Table W/ Metal Leg
Lake House End Table
Parkland Falls Rectangular End Table
Eldora End Table – ELDSB7010
Lake House End Table
Lake House Tiered Table
Roanoke T2615-10 Rectangular Chairside End Table
Product Details
| Dimensions | 16″W x 24″D x 25″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 40.64cm W x 60.96cm D x 63.5cm H |
| Construction & Features | slate insert on wood w/metal straps top |
| Construction & Features | 2 fixed bottom wood shelves |
| Weight | 35.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 25 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry and Slate |
| Style | Casual Retreats |
| Collection | Roanoke T2615 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Roanoke T2615-10 Rectangular Chairside End Table from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.