Zila T2050-05 Round End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Zila T2050-45 Round Cocktail Table
Zila T2050-75 Demilune Sofa Table
Zila T2050-47B Iron Oval Cocktail Table Base KD
Zila T2050-45B Iron Round Cocktail Table Base KD
Zila T2050-75B Iron Demilune Sofa Table Base KD
Zila T2050-05T Glass Round End Table Top SU
Zila T2050-47T Glass Oval Cktl Table Top SU
Zila T2050-45T Glass Round Cktl Table Top SU
Zila T2050-75T Glass Demilune Sofa Table Top SU
Zila T2050-47 Oval Cocktail Table
Zila T2050-05B Iron Round End Table Base KD
Items We Think You Will Love..
Parkland Falls Rectangular End Table
Westlake Occasional End Table With Shelf – WSLCB7010
Riko End Table W/ Metal Leg
Sutton End Table
Elsa End Table DARK 3A packaging
Arrowcreek End Table
Stormy Ridge Occasional End Table – STOBL7010
Mesa Valley End Table
Lake House End Table
Marcello w/ White Top – End table
Eclipse Nesting Tables
Kansas 4274 End Table
Zila T2050-05 Round End Table
Product Details
| Dimensions | 24″W x 24″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 60.96cm W x 60.96cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | 10mm tempered clear glass top |
| Construction & Features | brushed nickel metal tube legs |
| Construction & Features | aluminum pucks |
| Construction & Features | levelers |
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Silver |
| Detail Color | Chrome Plated |
| Style | Modern |
| Collection | Zila T2050 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Zila T2050-05 Round End Table from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.