Bellamy T2491-73 Rectangular Sofa Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Bellamy T2491-45 Round Cocktail Table
Bellamy T2491-35 Round Accent End Table
Bellamy T2491-03 Rectangular End Table
Bellamy T2491-43 Rectangular Cocktail Table
Items We Think You Will Love..
Marcello w/ White Top – Sofa Table
Broadmore Console Table
Sedona Sofa Table
Breckinridge Demilune Sofa Table
Mitchell Sofa Table
Kendyl Occasional Sofa Table
Pearl Sofa Table
Lake House Sofa Table
Sutton Sofa Table
Greystone Mill Sofa Table
Magnolia Manor Sofa Table
Lake House Sofa Table
Bellamy T2491-73 Rectangular Sofa Table
Product Details
| Dimensions | 50″W x 16″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 40.64cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 2 drawers |
| Construction & Features | wood guides |
| Construction & Features | metal stretcher |
| Construction & Features | floor protectors |
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 50 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Peppercorn |
| Style | Transitional |
| Collection | Bellamy T2491 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Bellamy T2491-73 Rectangular Sofa Table from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.