Bronwyn B4436-40 Landscape Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Bronwyn B4436-53 Queen Sleigh Storage Bed
Bronwyn B4436-73 Cal.King Sleigh Storage Bed
Bronwyn B4436-64 Complete King Panel Bed
Bronwyn B4436-54B Queen Panel Storage Bed
Bronwyn B4436-75 Complete Cal.King Shaped Panel Bed
Bronwyn B4436-20 Drawer Dresser
Bronwyn B4436-74 Complete Cal.King Panel Bed
Bronwyn B4436-54 Complete Queen Panel Bed
Bronwyn B4436-74B Cal.King Panel Storage Bed
Bronwyn B4436-73B Cal.King Sleigh Bed w/Shaped Footboard
Bronwyn B4436-45 Shaped Mirror
Items We Think You Will Love..
Modern Edge Landscape Mirror
Monterey Mirror
Bryson Mirror – BRNSZ5550
Grandpas Cabin Mirror
Horizons Lighted Mirror
Westlake Wh Mirror – WSLWH5560
Sun Valley Mirror – SUVCL5550
Westlake Cb Master Mirror – WSLCB5560
Ralston Mirror – RANDA5550
Westlake Dm Master Mirror – WSLDM5560
Big Valley Mirror
Adamstown Mirror – ADANT5550
Bronwyn B4436-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 46″W x 2.75″D x 37″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 116.84cm W x 6.99cm D x 93.98cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
| Weight | 38.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 46 × 37 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster, Baja Natural Fabric, Toasted Nutmeg |
| Style | Traditional |
| Collection | Bronwyn B4436 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Bronwyn B4436-40 Landscape Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.