Charleston B5611-40GY Landscape Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Charleston B5611-13WH Door Chest
Charleston B5611-55WH Complete Queen Panel Storage Bed
Charleston B5611-64WH Complete King Panel Bed
Charleston B5611-10WH Drawer Chest
Charleston B5611-75GY Complete Cal.King Panel Storage Bed
Charleston B5611-54GY Complete Queen Panel Bed
Charleston B5611-55GY Complete Queen Panel Storage Bed
Charleston B5611-01GY Drawer Nightstand
Charleston B5611-01WH Drawer Nightstand
Charleston B5611-65WH Complete King Panel Storage Bed
Charleston B5611-10GY Drawer Chest
Charleston B5611-20GY Drawer Dresser
Items We Think You Will Love..
Glacier Point Gj Mirror – GLPGJ5550
Paradise Valley Landscape Mirror
Sun Valley Mirror – SUVCL5550
Grandpas Cabin Mirror
Northlake Master Mirror – NRLWT5560
Horizons Lighted Mirror
Monterey Mirror
Modern Edge Landscape Mirror
Magnolia Manor Mirror
Westlake Cb Master Mirror – WSLCB5560
Westlake Dm Master Mirror – WSLDM5560
Charleston B5611-40GY Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 38″W x 2″D x 37″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 96.52cm W x 5.08cm D x 93.98cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 38 × 37 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Harbor Gray, White Dove |
| Style | Transitional |
| Collection | Charleston B5611 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Charleston B5611-40GY Landscape Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.