Durango B5133-45 Shaped Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Durango B5133-52A Complete Queen Sleigh Storage Bed w/Upholstered HB
Durango B5133-07 Bachelor Chest
Durango B5133-10 Drawer Chest
Durango B5133-72A Complete Cal.King Sleigh Storage Bed w/Upholstered HB
Durango B5133-01 Drawer Nightstand
Durango B5133-54 Complete Queen Panel Bed
Durango B5133-72 Complete Cal.King Upholstered Sleigh Bed
Durango B5133-52 Complete Queen Upholstered Sleigh Bed
Durango B5133-64 Complete King Panel Bed
Durango B5133-20 Drawer Dresser
Durango B5133-62A Complete King Sleigh Storage Bed w/Upholstered HB
Durango B5133-62 Complete King Upholstered Sleigh Bed
Items We Think You Will Love..
Sun Valley Mirror – SUVCL5550
Amish Highlands Landscape Mirror – AHINT5550
Magnolia Manor Mirror
Ralston Mirror – RANDA5550
Westlake Wh Mirror – WSLWH5560
Surfside Mirror
Islamorada Mirror
Northlake Master Mirror – NRLWT5560
Paradise Valley Landscape Mirror
Geo Heights Mirror – GEOBT5550
Modern Edge Landscape Mirror
Durango B5133-45 Shaped Mirror
Product Details
| Dimensions | 48″W x 3.5″D x 43.25″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 121.92cm W x 8.89cm D x 109.86cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
| Construction & Features | metal decoration on frame |
| Weight | 50.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 48 × 43.25 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Brass, Clear Glass, Hickory PU, Willadeene Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Durango B5133 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Durango B5133-45 Shaped Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.