Glenbrook B5668-40 Landscape Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Glenbrook B5668-05T Wood Open Nightstand Hutch w/Lamp SU
Glenbrook B5668-10 Drawer Chest
Glenbrook B5668-55B Complete Queen Wall Bed w/Upholstered HB
Glenbrook B5668-55A Queen Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
Glenbrook B5668-65B Complete King Wall Bed w/Upholstered HB
Glenbrook B5668-05 Open Nightstand
Glenbrook B5668-75 Complete Cal.King Panel Bed w/Upholstered Headboard
Glenbrook B5668-65A King Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
Glenbrook B5668-75A Cal.King Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
Glenbrook B5668-64 Complete King Panel Bed
Glenbrook B5668-74 Complete Cal.King Panel Bed
Items We Think You Will Love..
Magnolia Manor Mirror
Geo Heights Mirror – GEOBT5550
Westlake Cb Master Mirror – WSLCB5560
Surfside Mirror
Monterey Mirror
Mission Hill Bedroom Mirror – MIHHA5550
Sun Valley Mirror – SUVCL5550
Stormy Ridge Bedroom Mirror – STOBL5550
Glacier Point Gj Mirror – GLPGJ5550
Paradise Valley Landscape Mirror
Glenbrook B5668-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 43.5″W x 2.25″D x 37.75″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 110.49cm W x 5.71cm D x 95.89cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.25 × 43.5 × 37.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | M10868 Natural Fabric, Pebble |
| Style | Transitional |
| Collection | Glenbrook B5668 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Glenbrook B5668-40 Landscape Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.