Abington B3804-01 Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Abington B3804-64 King Panel Bed
Abington B3804-20 Dresser
Abington B3804-42 Mirror
Abington B3804-54 Queen Panel Bed
Abington B3804-66 King Poster Bed
Abington B3804-65 King Panel Storage Bed
Abington B3804-75 Cal.King Panel Storage Bed
Abington B3804-74 Cal.King Panel Bed
Abington B3804-55 Queen Panel Storage Bed
Abington B3804-56 Queen Poster Bed
Abington B3804-10 Chest
Abington B3804-05 Open Nightstand
Items We Think You Will Love..
Gallagher Nightstand – GALNH5760
Avalanche 3-Drawer Nightstand with USB in Antique White
Monterey 2 Drawer Electrified Nightstand
McCoy 2-Drawer Nightstand with USB in Charcoal
Northlake 3 Drawer Nightstand – NRLWT5750
Bridgestone 2-Drawer Nightstand with USB in Black
Ocean Isles 1 Drawer Woven Nightstand W/ Power And Usb A + C
Whit-Ash 2-Drawer Nightstand with USB in Light Grey
Surfside 1-drawer / 2-door Electrified Nightstand
Miramar Electrified 3-drawer Woven Nightstand
Grandpas Cabin Night Stand
Vintage Series Open Night Stand – Black
Abington B3804-01 Nightstand
Product Details
| Construction & Features | 3 drawers with felt lined top drawer. |
|---|---|
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back. |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides. |
| Construction & Features | sealed case piece. |
| Construction & Features | metal with nails decoration at top 2 sides. |
| Construction & Features | on/off touch lighting control. |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top. |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 30 × 30 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Charcoal |
| Style | Transitional |
| Collection | Abington B3804 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Abington B3804-01 Nightstand from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.