Bay B4398-01 Drawer Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Bay B4398-55 Complete Queen Panel Bed with Storage Rails
Bay B4398-79 Complete Cal.King Lamp Panel Bed with Regular Rails
Bay B4398-13 Door Chest
Bay B4398-20 Drawer Dresser
Bay B4398-59 Complete Queen Lamp Panel Bed with Regular Rails
Bay B4398-74 Complete Cal.King Panel Bed with Regular Rails
Bay B4398-69B Complete King Lamp Panel Storage Bed
Bay B4398-65 Complete King Panel Bed with Storage Rails
Bay B4398-79B Complete Cal.King Lamp Panel Storage Bed
Bay B4398-06 Small Drawer Nightstand
Items We Think You Will Love..
Alana Nightstand
Bryson Nightstand – BRNSZ5760
Bridgestone 2-Drawer Nightstand with USB in Antique White
Adamstown Nightstand – ADANT5750
Whit-Ash 2-Drawer Nightstand with USB in Light Grey
Westland 2-Drawer Nightstand in Almond
Gallagher Nightstand – GALNH5760
McCoy 2-Drawer Nightstand with USB in Antique White
Ocean Isles 1 Drawer Woven Nightstand W/ Power And Usb A + C
Rio Nightstand with Electronic Features in Black
Glacier Point Gj Nightstand – GLPGJ5750
Northlake 3 Drawer Nightstand – NRLWT5750
Bay B4398-01 Drawer Nightstand
Product Details
| Dimensions | 29″W x 17″D x 28″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 73.66cm W x 43.18cm D x 71.12cm H |
| Construction & Features | 3 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 29 × 28 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Collection | Bay Creek B4398 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Bay B4398-01 Drawer Nightstand from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.