Wiltshire T4701-43T Stone Rectangular Cocktail Table Top SU
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Wiltshire T4701-73B Metal Rectangular Sofa Table Base KD
Wiltshire T4701-43B Metal Rectangular Cocktail Table Base KD
Wiltshire T4701-73T Stone Rectangular Sofa Table Top SU
Wiltshire T4701-03T Stone Rectangular End Table Top SU
Wiltshire T4701-03 Rectangular End Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Wiltshire T4701-03B Metal Rectangular End Table Base KD
Wiltshire T4701-73 Rectangular Sofa Table
Items We Think You Will Love..
Kansas 4274 Coffee Table
Island Breeze 1-basket Coffee Table
Islamorada Coffee Table
Greystone Mill Oval Cocktail Table
Sutton Cocktail Table
Eldora Cocktail Table – ELDSB7110
City View Oval Cocktail Table
Beckley Coffee Table Complete in Dark Marble Top
Lake House Lift Top Cocktail Table
Stella Accent Cocktail Table
Lake House Lift Top Cocktail Table
Westlake Occasional Cocktail Table – WSLCB7110
Wiltshire T4701-43T Stone Rectangular Cocktail Table Top SU
Product Details
| Dimensions | 48″W x 30″D x 18″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 121.92cm W x 76.2cm D x 45.72cm H |
| Construction & Features | marble veneer top |
| Construction & Features | metal frame |
| Construction & Features | levelers |
| Weight | 85.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 48 × 1.77 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sea Shell |
| Style | Contemporary |
| Collection | Wiltshire T4701 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Wiltshire T4701-43T Stone Rectangular Cocktail Table Top SU from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.