Hadleigh T5558-34 Shaped Accent End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Hadleigh T5558-75 Demilune Sofa Table
Hadleigh T5558-05 Round End Table
Hadleigh T5558-52 Nesting Cocktail Table
Items We Think You Will Love..
Eclipse Nesting Tables
Stormy Ridge Occasional End Table – STOBL7010
Mesa Valley End Table
Arrowcreek End Table
Lake House Tiered Table
Lake House Square Lamp Table
Sutton End Table
Lake House End Table
Iris Snack Table (C – Table) – Pink 3A – Packaging
Parkland Falls Round End Table
City View Round End Table
Island Breeze 1-basket End Table
Hadleigh T5558-34 Shaped Accent End Table
Product Details
| Dimensions | 29″W x 24.75″D x 25″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 73.66cm W x 62.87cm D x 63.5cm H |
| Construction & Features | wood top |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | floor protectors |
| Weight | 23.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.75 × 29 × 25 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Honey |
| Style | Transitional |
| Collection | Hadleigh Brown T5558 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Hadleigh T5558-34 Shaped Accent End Table from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.