Winslet T4115-07 Oval End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Winslet T4115-35 Round Accent Table
Winslet T4115-47 Oval Cocktail Table w/Casters
Items We Think You Will Love..
Lake House End Table
Islamorada End Table
Lake House Tiered Table
Riko End Table W/ Metal Leg
Mesa Valley End Table
Island Breeze 1-basket End Table
Elsa End Table DARK 3A packaging
Lake House Tiered Table
Beckley End Table Complete in Dark Marble Top
Sedona End Table
Kansas 4274 End Table
Eclipse Nesting Tables
Winslet T4115-07 Oval End Table
Product Details
| Dimensions | 22″W x 26″D x 25″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 55.88cm W x 66.04cm D x 63.5cm H |
| Construction & Features | 1 wood bottom shelf |
| Weight | 25.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 22 × 25 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Collection | Winslet T4115 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Winslet T4115-07 Oval End Table from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.