Rowan B5769-40 Landscape Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Rowan B5769-01 Drawer Nightstand
Rowan B5769-65 Complete King Upholstered Panel Bed
Rowan B5769-54 Complete Queen Panel Bed
Rowan B5769-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Rowan B5769-03 Door Nightstand
Rowan B5769-64 Complete King Panel Bed
Rowan B5769-05 Open Nightstand
Rowan B5769-13 Door Chest
Rowan B5769-10 Drawer Chest
Rowan B5769-20 Drawer Dresser
Items We Think You Will Love..
Westlake Wh Mirror – WSLWH5560
Westlake Dm Master Mirror – WSLDM5560
Sun Valley Rt Mirror – SUVRT5550
River Place Mirror
Paradise Valley Landscape Mirror
Monterey Mirror
Islamorada Mirror
Big Valley Mirror
Glacier Point Gj Mirror – GLPGJ5550
Modern Edge Landscape Mirror
Gallagher Mirror – GALNH5550
Amish Highlands Landscape Mirror – AHINT5550
Rowan B5769-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 45″W x 1.75″D x 35″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 114.3cm W x 4.45cm D x 88.9cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
| Weight | 63.93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.75 × 45 × 35 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Espresso |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Rowan B5769 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Rowan B5769-40 Landscape Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.