Rowan B5769-03 Door Nightstand
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Rowan B5769-10 Drawer Chest
Rowan B5769-40 Landscape Mirror
Rowan B5769-01 Drawer Nightstand
Rowan B5769-13 Door Chest
Rowan B5769-64 Complete King Panel Bed
Rowan B5769-20 Drawer Dresser
Rowan B5769-54 Complete Queen Panel Bed
Rowan B5769-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Rowan B5769-05 Open Nightstand
Rowan B5769-65 Complete King Upholstered Panel Bed
Items We Think You Will Love..
Bryson Nightstand – BRNSZ5760
Rio Nightstand with Electronic Features in Blue
Monterey 2 Drawer Electrified Nightstand
Glacier Point Gj Nightstand – GLPGJ5750
Cape May Electrified Nightstand
Rio Nightstand with Electronic Features in White
Gallagher Nightstand – GALNH5760
Geo Heights Nightstand – GEOBT5750
Alana Nightstand
Miramar Electrified 3-drawer Woven Nightstand
Vintage Series Open Night Stand – Antique White
Colorado City 2-Drawer Nightstand with USB in Charcoal
Rowan B5769-03 Door Nightstand
Product Details
| Dimensions | 32″W x 20″D x 27.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 81.28cm W x 50.8cm D x 69.85cm H |
| Construction & Features | stone top |
| Construction & Features | 2 wood doors ; 1 adj. wood shelf behind the doors |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | metal caps on feet |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | USB charger and type C |
| Weight | 138.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 32 × 27.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Espresso |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Rowan B5769 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Rowan B5769-03 Door Nightstand from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.