Westley B4399-40 Landscape Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Westley B4399-01 Drawer Nightstand
Westley B4399-13 Door Chest
Westley B4399-74 Complete Cal.King Panel Bed with Regular Rails
Westley B4399-20 Drawer Dresser
Westley B4399-69 Complete King Lamp Panel Bed with Regular Rails
Westley B4399-79 Complete Cal.King Lamp Panel Bed with Regular Rails
Westley B4399-54 Complete Queen Panel Bed with Regular Rails
Westley B4399-59 Complete Queen Lamp Panel Bed with Regular Rails
Westley B4399-69B Complete King Lamp Panel Storage Bed
Westley B4399-59B Complete Queen Lamp Panel Storage Bed
Westley B4399-06 Small Drawer Nightstand
Westley B4399-10 Drawer Chest
Items We Think You Will Love..
Surfside Mirror
Gallagher Mirror – GALNH5550
Westlake Dm Master Mirror – WSLDM5560
Islamorada Mirror
Glacier Point Gj Mirror – GLPGJ5550
Modern Edge Landscape Mirror
Geo Heights Mirror – GEOBT5550
Bryson Mirror – BRNSZ5550
Grandpas Cabin Mirror
Monterey Mirror
Ralston Mirror – RANDA5550
Sun Valley Rt Mirror – SUVRT5550
Westley B4399-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 42″W x 2.5″D x 40″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 106.68cm W x 6.35cm D x 101.6cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
| Weight | 33.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 42 × 40 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Graphite |
| Style | Transitional |
| Collection | Westley Falls B4399 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Westley B4399-40 Landscape Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.