Heron T4400-35 Round Accent End Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Heron T4400-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Heron T4400-43 Rectangular Cocktail Table w/Casters
Heron T4400-10 Chairside End Table
Heron T4400-03 Rectangular End Table
Heron T4400-73 Rectangular Sofa Table
Items We Think You Will Love..
Marcello w/ White Top – End table
Lake House End Table
Mesa Valley End Table
Lake House End Table
Elsa End Table DARK 3A packaging
Eclipse Nesting Tables
Sutton End Table
Parkland Falls Rectangular End Table
Beckley End Table Complete in White Marble Top
Stormy Ridge Occasional End Table – STOBL7010
Arrowcreek End Table
Riko End Table W/ Metal Leg
Heron T4400-35 Round Accent End Table
Product Details
| Dimensions | 18″W x 18″D x 24″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 45.72cm W x 45.72cm D x 60.96cm H |
| Construction & Features | wood top |
| Construction & Features | 2 fixed wood shelves |
| Construction & Features | levelers |
| Weight | 16.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 24 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Chalk White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Heron Cove T4400 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Heron T4400-35 Round Accent End Table from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.