Plum B5768-40 Landscape Mirror
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Complete The Look..
Plum B5768-74A Complete Cal.King Panel Storage Bed
Plum B5768-65 Complete King Upholstered Panel Bed
Plum B5768-01 Drawer Nightstand
Plum B5768-74 Complete Cal.King Panel Bed
Plum B5768-10 Drawer Chest
Plum B5768-05 Open Nightstand
Plum B5768-64A Complete King Panel Storage Bed
Plum B5768-20 Drawer Dresser
Plum B5768-75 Complete Cal.King Upholstered Panel Bed
Plum B5768-55A Complete Queen Panel Bed w/Upholstered Headboard
Plum B5768-54A Complete Queen Panel Storage Bed
Items We Think You Will Love..
Big Valley Mirror
Paradise Valley Landscape Mirror
Westlake Wh Mirror – WSLWH5560
Grandpas Cabin Mirror
Magnolia Manor Mirror
Horizons Lighted Mirror
Adamstown Mirror – ADANT5550
Geo Heights Mirror – GEOBT5550
Big Valley Mirror
Amish Highlands Landscape Mirror – AHINT5550
Plum B5768-40 Landscape Mirror
Product Details
| Dimensions | 43″W x 1.5″D x 37″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 109.22cm W x 3.81cm D x 93.98cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel |
| Weight | 39.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 43 × 37 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
Product Questions
"*" indicates required fields
Why Buy Plum B5768-40 Landscape Mirror from Skyland Furniture?
You are looking at an item we’ve carefully selected for its lasting quality, durability, and style. But when you purchase this piece from Skyland Furniture, you are getting more than just great furniture—you’re getting the peace of mind that comes with shopping locally.
Curated for the High Country: We purposefully stock quality furnishings designed to fit the unique lifestyle, aesthetic, and comfort needs of homes here in Boone and the High Country.
Locally Owned & Trusted: We aren't a faceless online retailer. We are a locally owned business located right on NC-105, fully committed to our community and neighbors.
Quality You Can Trust: Skip the risks of shipping damage and online guesswork. We stand behind the craftsmanship of this product and ensure it meets our high standards before it ever reaches your home.
Hassle-Free Local Support: If you ever have a question about this piece, our local team is just a phone call or a short drive away to provide personal, immediate assistance.